Urząd Gminy Tczew
Wybory samorządowe 2014

Strona główna | Aktualności | Mapa serwisu | Kontakt
Szkoła Podstawowa w Lubiszewie

Budynek szkoły został wybudowany w 1959 roku. Do obwodu szkoły należą  dzieci zamieszkujące wsie Stanisławie, Lubiszewo, Szpęgawa, Dąbrówka oraz Rokitki. W ośmiu klasach, sali gimnastycznej (12 x 24m) i sali komputerowej uczy się obecnie 134 uczniów w siedmiu oddziałach.  Zmianowość wynosi 1,0. W placówce pracuje 12 nauczycieli w tym jedna osoba w niepełnym wymiarze czasu pracy. Wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym. Stopień nauczyciela dyplomowanego posiada czterech pedagogów, a nauczyciela mianowanego osiem osób.  W administracji i obsłudze zatrudnionych jest 6 osób, w tym trzy w niepełnym wymiarze.

Szkoła dysponuje nowo wyremontowaną na kwotę 320tyś zł salą gimnastyczną, boiskiem do piłki nożnej, siatkówki plażowej i piłki koszykowej oraz nowoczesnym placem zabaw. Sala posiada pełne zaplecze socjalne, jest wyposażona w  nowoczesne regulowane tablice do piłki koszykowej, bramki do piłki ręcznej, ławki gimnastyczne i drabinki.
W bieżącym roku szkolnym przeprowadzono w placówce prace remontowe na kwotę 330 tyś. zł. Zakres robót obejmował wymianę stolarki drzwiowej, wybudowanie toalet dla dziewcząt i chłopców, wyłożenie na korytarzach nowej posadzki z terakoty, w klasach wykładziny termozgrzewalnej,  wycekolowanie i wymalowanie sal lekcyjnych i korytarzy, wymiana instalacji elektrycznej i odgromowej, uzupełnienie i wymalowanie elewacji budynku.

Szkoła systematycznie wyposaża nauczycieli i uczniów w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny.
Uczniowie naszej szkoły uzyskują wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty, średnia wynosiła 33,04 pkt. i była wyższa od średniej w województwie pomorskim.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, w kołach zainteresowań oraz chórze szkolnym i zajęciach SKS prowadzonych przez nauczycieli na zasadzie wolontariatu.

Oferta szkoły poza tym obejmuje:
- Nauczanie w klasach I - III z językiem obcym nowożytnym.
- Nauczanie w klasach IV - VI z językiem obcym nowożytnym.
- Prowadzenie zajęć z rewalidacji, nauczania indywidualnego oraz gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej przez wykwalifikowaną kadrę.
- Współpracę miedzy Domem Pomocy Społecznej w Stanisławiu i Damaszce.
- Udział w zajęciach informatycznych w sali komputerowo - internetowej.
- Udział w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej.
- Doskonałą kuchnię oraz inne formy pomocy socjalnej dla uczniów i ich rodzin.
- Wysoko wykwalifikowaną kadrę.

Plan rozwoju
- Podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i uzyskiwanie kolejnych stopni awansu zawodowego
- Kształcenie kadry w ramach integracji europejskiej ( współpraca z organizacją przy Radzie Powiatu ).
- Modernizacja obiektów sportowych, świetlicy oraz pracowni komputerowej.
- Przygotowanie szkoły do nadania imienia ( Patron Szkoły ).

Od 2000r. roku szkołą kieruje mgr Andrzej Opczyński.

DANE TELEADRESOWE

drukuj wyślij ten link