jubilatka Maria Bronk - 95 urodziny

95 urodziny mieszkanki Małżewa

Wójt Gminy Tczew odwiedził Panią Marię Bronk, która obchodziła w tym roku 95 urodziny.  Mieszkanka Małżewa, mimo swojego wieku, jest w bardzo dobrej formie. Jak sama twierdzi bardzo dobrze się czuje, jedyne co jej doskwiera, to słaby wzrok. Bardzo ubolewa, że nie może dobrze zobaczyć jak wyglądają jej wnuki i prawnuki. Pani Maria wychowując swoją czwórkę dzieci kładła bardzo duży nacisk na wykształcenie. Jak wspomina za jej czasów dziewczyny nie mogły się uczyć, musiały gotować, sprzątać, prać i pracować w gospodarstwie. Sama w wolnych chwilach uciekała na strych z książką.

Pani Maria, choć ma 95 lat i wiele w życiu przeszła, jest w bardzo dobrej formie. Uśmiechnięta, energiczna, życzliwa i cały czas bardzo pracowita. Doczekała się 12 wnuków i 22 prawnuków, 1 praprawnuka. Uroczystość rodzinna z okazji 95 urodzin odbyła się przy licznym udziale rodziny. Pani Marii w tym dniu towarzyszyło 54 członków rodziny.

Wójt Roman Rezmerowski wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszką Panek dostojnej Jubilatce wręczyli kwiaty, gratyfikację pieniężną oraz złożyli najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.