spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich w Rokitkach

Spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich w Rokitkach

W ostatnią sobotę karnawału (25.02.) Koło Gospodyń Wiejskich z Rokitek zorganizowało zabawę, w której uczestniczyły zaprzyjaźnione Koła z gminy Tczew. Były panie z Tczewskich Łąk, Swarożyna, Turza, Szczerbięcina, Czarlina, Malenina i Lubiszewa. Tego typu spotkania mają charakter integracyjny. Oprócz dobrej atmosfery organizatorki zadbały o oprawę muzyczną i kulinarną.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście. Wójta gminy Tczew reprezentowała Joanna Szlicht, sekretarz gminy, która podziękowała wszystkim paniom za współpracę z samorządem i życzyła zdrowia oraz wytrwałości  w realizacji przedsięwzięć podejmowanych przez aktywne członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

Na zaproszenie organizatorów, swoim udziałem w spotkaniu, odpowiedział Piotr Odya, radny powiatu tczewskiego. W swoim przemówieniu, zwrócił uwagę na funkcjonowanie środowiska kobiet zrzeszonych w kołach gospodyń wiejskich jako swoista rodzina, która się wspiera i współpracuje.

Na spotkaniu obecni byli również prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Józef Turzyński oraz sołtys sołectwa Rokitki Zbigniew Braun.

Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa, tańce i rozmowy do późnych godzin nocnych. Panie zgodnie przyznają, że spotkania integracyjne są potrzebne. Wspólne biesiadowanie sprzyja nawiązaniu przyjaźni między paniami z poszczególnych kół. Imprezy takiego rodzaju to świetna okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. To także nowy sposób na zwiększenie aktywności kobiet. To właśnie na takich spotkaniach rodzą się ciekawe pomysły, które później są realizowane.