Mikołajki - Mieścin

Mikołajki

Mikołaj z prezentami wylądował w Gminie Tczew, aby spotkać się z dziećmi w poszczególnych sołectwach: Malenin, Miłobądz, Lubiszewo, Mieścin, Tczewskie Łąki, Szczerbięcin, Łukocin, Gniszewo, Turze, Dąbrówka, Bałdowo, Rukosin, Rokitki, Szpęgawa.
Podczas takich spotkań dzieci biorą udział w licznych konkursach i zabawach. W trakcie tegorocznych obchodów nie zabrakło spektaklu teatralnego pt. „Królowa śniegu”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Z twarzy dzieci nie znikał uśmiech i zadowolenie. Były także konkursy, zabawy, tańce, śpiewanie kolęd, recytowanie wierszy. W świetlicach zabawy prowadziły śnieżynki, elfy, księżniczki i pomocnicy Mikołaja. Zadbano również o podniebienia milusińskich. Mikołaj każdemu „grzecznemu” maluchowi wręczył upominek. Na zakończenie wy¬konywano pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Takie spotkania na długo pozostaną w pamięci najmłodszych mieszkańców gminy.
Klimat świąt można było poczuć w Swarożynie podczas wspólnego pieczenia i dekorowania pierników oraz ciasteczek świątecznych. Z kolei w Szpęgawie przygotowywano się do przybycia Mikołaja, w postaci warsztatów artystycznych, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby choinkowe, stroiki oraz dekoracje świąteczne.